Duyurular

İşe Alım Genel Başvurusu

İşkur kapsamında ilk işe alım listesi belli olmuştur. Uygun adaylar Eylül ayı içerisinde işbaşı yapacaktır. Bundan sonraki başvurular ise yedek olarak veya sonraki alımlar için değerlendirilecektir.

İşe Başvuru Minimum Kriterleri - İşkur Alımı

1- Yaş/Tecrübe: "18-35 arasındayım" veya "35'ten büyüğüm ama minimum 5 yıl tecrübeli- ustayım." (BELGELENECEK) 1 Ağustos 2017'daki yaşı hesaplanır.
2- Askerlik: Askerliğimi yaptım veya muafım.(BELGELENECEK)
3- İşkur-Engeli: İşkur kursiyeri olarak son 2 yılda çalışmadım, filtre montaj işçisi işkur kursiyeri olarak daha önce hiç çalışmadım. (BELGELENECEK)
4- İşkur-Ek şartı: Son 1 ayda bir yerde çalışmamış olmalı, dolayısıyla sigortası olmamalı.
5- Servis: Fil Filtre servis güzergahında oturuyorum/ oturacağım veya servis güzergahına kendi imkanlarımla gelebileceğim. (BELGELENECEK)
6- Tahsil/Tecrübe: Minimum ilkokul mezunu (BELGELENECEK)
7- Fil Filtre Fabrikamızda daha önce çalışıp herhangi bir sebeple ayrılmış olanlar alınamaz. (çırak olarak çalışmış olanlar hariçtir.)
8- Sağlık: Çalışmaya engel bir rahatsızlığı/durumu olanlar alınamaz.
9- Vardiya: Sadece vardiyalı çalışmaya uygun adaylar alınabilir (1., 2., 3. Vardiya)
10- Çalışma disiplini olan işçi personeller aranmaktadır.
Bunlar sadece başvuru kriteridir, mülakatlar sonunda tüm başvurular detay kriterlere göre sıralanıp ihtiyaç kadar en uygun adaylar alınacaktır.

Alım ve Çalışma Şartları

Sigorta: Genel Sağlık sigortası ve İş Kazası Sigortası olacaktır (30 gün tamamlanınca işleme girer), kadroya girene kadarki çalışma emekliliğe sayılmamaktadır.
Kursiyerlik Süresi ve Kadro: Kursiyerlik süresi 3 veya 6 ay olacaktır. Süre sonunda performanslarına göre kadroya alınacaktır.
Çalışanlar Türkiye'nin en büyük filtre fabrikasında çalışma şansı elde edecek; ücrete ek olarak yemek ve servis imkanlarından faydalanacaklardır.
İşkura şu anda kayıtlı olmayanların işe alım öncesi kayıt yaptırması gerekecektir.